• Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. M. Skłodowskiej – Curie w Krusinie.

Placówka jest szkołą ośmioklasową. Dzieci od 3 do 6 lat uczęszczają do dwóch oddziałów przedszkolnych.

Szkoła oferuje:

• sale lekcyjne z wyposażeniem multimedialnym, dobrze wyposażoną bibliotekę szkolną, pracownię komputerową, opiekę świetlicową i obiady na stołówce,
          • pomoc psychologiczno-pedagogiczną, logopedyczną oraz zajęcia korygujące wady postawy,
          • korzystanie z hali sportowej z możliwością wynajęcia w godzinach popołudniowych,
          • rozwijanie zainteresowań i pasji uczniów,
          • udział w kołach przedmiotowych i zajęciach pozalekcyjnych.

Na terenie Szkoły znajduje się boisko sportowe i plac zabaw.

W Szkole panuje przyjazna atmosfera oparta na zasadach współpracy. Z uczniami pracuje wszechstronnie przygotowana kadra pedagogiczna oraz personel administracyjno-obsługowy. Współpracujemy z różnymi organizacjami i instytucjami. Uczestniczymy w ogólnopolskich kampaniach, programach społecznych i edukacyjnych.

Osoba doświadczająca trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się (zwana „osobą uprawnioną”) ma prawo do:

• skorzystania z usług tłumacza języka migowego,
          • załatwienia sprawy przy pomocy osoby przybranej,
          • kontaktu ze szkołą za pomocą udostępnionych usług pozwalających na komunikowanie się.

Formami wspierającymi komunikowanie się są:

• poczta elektroniczna – sekretariat@spkrusin.pl, dyrektor@spkrusin.pl;
          • fax – 56 676 80 22;
          • kontakt telefoniczny, przy pomocy osoby trzeciej, sprawnej komunikacyjnie – tel. 56 676 80 22.

Tłumacz języka migowego
          Przy załatwianiu spraw w Szkole osoba uprawniona ma prawo skorzystać z usług tłumacza języka migowego. W tym celu na co najmniej 3 dni robocze przed tym zdarzeniem osoba zainteresowana pomocą tłumacza powinna zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się, z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Usługa tłumacza przy załatwianiu spraw urzędowych jest bezpłatna.

Jak dokonać zgłoszenia?
          Aby skorzystać z usług Szkoły, należy co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem wypełnić formularz zgłoszeniowy i po wypełnieniu odesłać jedną z wybranych metod:

• pisemnie na adres: Szkoła Podstawowa w Krusinie, Krusin 53, 86-230 Lisewo,
          • faksem – tel. 56 676 80 22,
          • telefonicznie, przy pomocy osoby trzeciej, sprawnej komunikacyjnie – tel. 56 676 80 22,
          • pocztą elektroniczną – e-mail: dyrektor@spkrusin.pl, sekretariat@spkrusin.pl
          • lub dostarczyć osobiście – sekretariat, pierwsze piętro.

Do pobrania:

Załatwianie sprawy przy pomocy osoby przybranej
          Osoba uprawniona w celu komunikowania się z urzędem może korzystać z pomocy osoby przybranej, tzn. osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu porozumiewania się w załatwieniu spraw w Szkole Podstawowej w Krusinie.