• DZIEŃ DZIECKA

• Kochani Uczniowie. Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji chcemy życzyć Wam wielu powodów do radości. Niech ten okres dzieciństwa będzie najpiękniejszym czasem w Waszym życiu, w którym rozwijacie swoje talenty, pasje, zdobywacie wiedzę, budujecie dobre i trwałe relacje. Cieszymy się, że możemy Wam towarzyszyć i patrzeć jak dorastacie. Życząc Wam wszystkiego co najpiękniejsze, jako nauczyciele przesyłamy Wam moc życzeń. T.M.

Poniżej prezentujemy prace wykonane na konkurs plastyczny pt: "Mój wymarzony Dzien Dziecka". Na uwagę zasługuje fakt, że to zazwyczaj aktywne zajęcia i na świeżym powietrzu.

• Dzień Mamy.

• Środek wiosny, czerwiec nadchodzi wielkimi krokami, majówka za nami- trzeba czas spędzić ze swymi Mamami. Kupić kwiaty, pomóc zrobić porządki, umilić czas, wypielić grządki. Sprawić by mogła odpocząć, bo tak wiele dla nas robi. Dzień ten trzeba dobrze rozpocząć. Nasze cudowne Mamy! Dziękujemy, że Was mamy! Wiele rzeczy Wam zawdzięczamy, dlatego teraz życzenia składamy: aby każdy dzień był powodem do radości, dużo więc szczęścia i miłości. A oprócz tego, zasługujecie również na wiele dobrego. Nie można też nie wspomnieć o Waszym poświęceniu, dzięki niemu zdobywamy szczyty. Kochane Mamy- w ciężkim życia wykształceniu, wychowałyście nas a my przepraszamy za wszystkie zgrzyty. Życzymy Wam wytrwałości, jako dzieci popełniamy błędy więc prosimy o dużo wyrozumiałości. A.Rz.

• Wycieczka do Łeby.

• W dniach 16.05.2022 i 17.05.2022 odbyła się wycieczka do Łeby. Uczestniczyli w niej uczniowie z klasy VII i VIII wraz z opiekunami. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki poznawanie Słowińskiego Parku Narodowego rozpoczeli w Rąbce koło Łeby, skąd szlakiem turystycznym powędrowali na słynne ruchome wydmy. Następnie udali się do latarni morskiej Czołpino, z tarasu której roztaczał się wspaniały widok na zielone wybrzeże, błękitne morze i złociste ruchome wydmy oddzielające jezioro Łebsko od Bałtyku. Drugiego dnia we Wdzydzach Kiszewskich uczestnicy zwiedzili najstarszy polski skansen. Jedną z atrakcji był tam 150-letni budynek wiejskiej szkoły, wewnątrz którego znajduje się kompletne wyposażenie, pamiętające czasy pruskie. Dwa dni wspaniałej wycieczki szybko minęły ale pozostały cudowne wspomnienia. A.Rz.

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• Ósmoklasiści, pamiętajcie, żeby dobrze się wyspać i z pozytywnym nastawieniem podejść do kolejnego zadania. Uwierzcie w siebie i w swoją moc. Nigdy się nie poddajcie, bo możecie wszystko. Życzymy Wam spokoju wewnętrznego, ślemy dobrą energię i oby płyty działały w czwartek jak należy. POWODZENIA!!!  T.M.

• Wycieczka do Gdyni.

• 19 maja w czwartek uczniowie z klasy IV, V i VI wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Gdyni. W ramach wyjazdu grupa odbyła rejs statkiem zabytkowym i zwiedziła Dar Pomorza. Po krótkim spacerze brzegiem morza odwiedzono punkt widokowy Kamienna Góra. Wycieczka minęła bardzo szybko, uczestniczy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. A.Rz.

• Filharmonia.

• Dnia 11 maja 2022r. w naszej szkole gościliśmy muzyków z Filharmonii Pomorskiej. Goście stworzyli klimat przyjemny dla ucha słuchacza, prezentując wyjątkowo muzyczne tematy. Było nam bardzo miło spotkać Was na żywo po tak długim czasie. A.Rz.

• Turniej Sudoku.

• Po eliminacjach klasowych i szkolnych turnieju w Sudoku Mistrzem Szkoły za rok 2021/2022 został Grzegorz Ostrowski z kl.VII. W środę 11 maja zmierzył się w pojedynku z Panią Dyrektor. Odbyły się dwie rundy zmagań. Uczestnicy rozwiązywali sudoku na czas- w I rundzie zdecydowanie zwyciężyła Pani Dyrektor a w II rundzie Grzegorz był tuż, tuż.....Ostatecznie pojedynek wygrała Pani Dyrektor. Zmagania upłyneły w miłej atmosferze, kibicowali finaliści z poszczególnych klas. Do zobaczenia na turnieju w przyszłym roku!! E.Ł

• Do Hymnu.

• 05.05.2022 uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w przesłuchaniu konkursowym w ramach IV edycji ogólnoposkiego konkursu "Do Hymnu". Uczniowie w tym dniu zaśpiewali a cappella trzy pieśni hymnicze: poski hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego", "Rotę", "Marsz, marsz Polonia". Oceny występu uczniów dokonywali: prof.dr hab. Roman Grucza oraz prof.dr hab. Aleksandra Grucza-Rogalska. Uczniowie staneli na wysokości zadania, swoim występem dostarczyli wielu wzruszeń. Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele władz gminy: Pani Katarzyna Gostkowska- sekretarz gminy, dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej w Pniewitem- Siostra Magdalena Kwaśniewska, przedstawiciel Rady Rodziców- Pani Iwona Michalak. W wydarzenie zaangażowani byli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Dziękuję wszystkim uczniom, szczególnie uczniom klasy VIII za pomoc techniczną, Panu Marcinowi Osuchowi, Pani Katarzynie Drzewieckiej oraz Radzie Rodziców za pomoc finansową. Kolejny raz pokazaliśmy, że dzięki współpracy uczniów, nauczycieli i rodziców można osiągnąć wspaniałe efekty. J.R-G.

• Konstytucja 3-Maja.

• Na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku obchodzimy w tym dniu święto narodowe. Uczniowie klasy VIII zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, w której mogliśmy uczestniczyć w piątek – 29 kwietnia. Uroczystość przybliżyła wszystkim wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie). Wszystkim obecnym na apelu uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia.  A.Rz.

• GMINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

•  W dniu 26 kwietnia 2022 roku na sali gimnastycznej w Krusinie odbyły się turniej piłki siatkowej między uczniami ze szkoły w Lisewie i Krusinie. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Po trzech godzinach godzinach rywalizacji najlepszymi drużynami okazali się zawodnicy szkoły w Krusinie. Duże brawa dla zwycięzców, którzy byli bezkonkurencyjni i wygrali wszystkie sety w każdej kategorii wiekowej. Tym razem Krusin „ górą”. Gratulacje dla naszych uczniów! D. S.