• Siatkarskie sukcesy III miejsce w powiecie.

• W dniu 01.12.23r. reprezentacja chłopców klas VII - VIII z naszej szkoły wybrała się do Lisewa na Gminny Turniej Siatkówki. Jego celem było wyłonienie drużyny, która weźmie udział w Powiatowych Zawodach odbywających się w Stolnie. Nasza drużyna w Lisewie poradziła sobie świetnie wygrywając wszystkie mecze, więc to my pojechaliśmy na zawody powiatowe jako przedstawiciele drużyny chłopców z Gminy Lisewo. 14.12 przyszedł czas na wizytę w Stolnie. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym. Naszym rywalem w pierwszym spotkaniu była drużyna z Chełmna, niestety po zaciętym meczu nie udało nam się go wygrać, choć w trzecim secie byliśmy blisko. Przegraliśmy z Chełmnem 2:1 co skutkowało tym, że następny mecz graliśmy o 3 miejsce w turnieju. To spotkanie przyszło nam rozegrać z chłopcami z Robakowa. Tym razem to my kontrolowaliśmy sytuację i wygraliśmy 2:0. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Krusinie zajęła tym samym III miejsce w powiecie chełmińskim. Gratulacje!

Skład drużyny SP Krusin:

- Filip Karpiński - kl VIII - kapitan zespołu

- Krystian Chyliński - kl VII

- Jan Gołębiewski - kl VII

- Miłosz Lewicki - kl VII

- Emil Poniatowski - kl VII

- Arkadiusz Kościński - kl VIII

- Tomasz Lis - kl VIII

- Jakub Owczarek - kl VIII

- Marcel Rudolf - kl VIII

Opiekun: Katarzyna Kamińska

• Wyniki konkursu!

• Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym. Jak zwykle uczniowie stanęli na wysokości zadania, wpłynęło 73 prace. Oto wyniki eliminacji gminnych.

Kategoria klas I-IV:

Wyróżnienia:

Jan Osipowski- klasa I

Jakub Wronkowski- klasa I

II miejsce Łukasz Nowakowski- klasa IV

III miejsce Kacper Wnęk- klasa II

Kategoria klas V-VIII

Wyróżnienie Aleksandra Dudzińska- klasa VI

II miejsce Filip Bogusz- klasa VII

III miejsce Lena Rudolf- klasa VI.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Życzymy powodzenia w dalszych osiągnięciach.

• Filharmonia.

• 12 grudnia po dłuższym czasie nieobecności mieliśmy zaszczyt gościć artystów z Filharmonii Bydgoskiej. Tym razem wspólnie przypomnieliśmy sobie tradycje Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i dowiedzieliśmy się jak wyglądają Święta w innych krajach. Dziękujemy za dawkę dobrej zabawy.

• Mikołajki w bibliotece!

• W dzień Świętego Mikołaja biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich do wspólnego świętowania tego dnia. Wystarczyło tylko przyjść do biblioteki i wypożyczyć książkę :)

Dużym zainteresowaniem wśród młodych czytelników cieszyły się książki o tematyce świątecznej. W nagrodę można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. To był miło spędzony mikołajkowy czas!

• Mikołaju, Mikołaju...

• 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. W tym roku Mikołaj wysłał swoich pomocników (Radę Rodziców), którzy mieli za zadanie obdarować wszystkich uczniów i wszystkie przedszkolaki prezenatami.

"To był fajny, ciekawy dzień… - Długo będę go pamiętać… - Lubię mikołajki…" - to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka. A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia.

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania, a także jednym z istotnych celów edukacji. U wychowanków kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. Wiek szkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka, dlatego staramy się zainteresować go literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaca mowę o nowe pojęcia, wprowadza w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych. Nauczyciele czytają uczniom opowiadania, fragmenty lektur , a także różne bajki i baśnie. Uczniowie klasy 1 odwiedzili szkolną bibliotekę. Pani bibliotekarka opowiadała dzieciom o znaczeniu tego  miejsca. Uczniowie dowiedzieli się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące postaci z bajek i baśni oraz dowiedziały się o sposobie porządkowania książek. Kolejnego dnia pierwszoklasiści zostali zaproszeni przez panią bibliotekarkę, ubraną w strój konduktora w podróż po szkole. Przemieszczając się po budynku uczniowie musieli odszukać 7 kopert i wykonać kolejne zadania związane z czytelnictwem. Po odgadnięciu hasła końcowego uczniowie zostali pasowani na czytelników przez panią dyrektor oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy. Była to interesująca i ciekawa podróż z klasy pierwszaków do pomieszczenia biblioteki.

Teresa Malinowska

Uczniowie klasy 1 włączyli się w ogólnopolską kampanię Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ”Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Dzieci otrzymały książki Emilii Dziubak pt: „ Wnuczka antykwariusza”, które zostały im wręczone na uroczystym apelu szkolnym. Pierwszoklasiści bardzo lubią słuchać czytanych książek, a niebawem będą je czytać samodzielnie.