• Światowy Dzień Ziemi.

• "Bo dobrze chroni się tylko to, co się dobrze zna”

Yann Arthus-Bertrand

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone 22 kwietnia. Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w jego obchody. W czasie tegorocznego DNIA ZIEMI, dzieci z oddziałów przedszkolnych i starsi uczniowie uczestniczyli w różnych pracach i zadaniach, których głównym celem było  promowanie ochrony środowiska oraz inspirowanie uczniów do życia w zgodzie z naturą. Dnia 21 kwietnia 2022 r. przedszkolaki i uczniowie klas I-III wykonali prace plastyczne ukazujące skarby naszej Ziemi. W czasie apelu uczniowie klasy III, IV i VII przypomnieli nam jak ważna jest ochrona środowiska. Uzupełniliśmy także swoją wiedzę na temat segregacji śmieci, uświadomiliśmy sobie, jakie zagrożenia płyną z ciągle zwiększających się ilości odpadów. Dnia 24 kwietnia uczniowie wraz z nauczycielami włączyli się w akcję sprzatania świata.

• Zbiórki ciąg dalszy… :)

• Dnia 13.04. po raz drugi przekazaliśmy do Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu  dwa duże worki puszek i karton świec za pośrednictwem P. Eweliny Drozdowskiej– Mróz, której bardzo DZIĘKUJEMY!
            I znów pokazaliśmy,że jesteśmy ludźmi wielkiego serca, że na NAS można zawsze liczyć!
            W akcję niesienia  pomocy żołnierzom z Ukrainy włączyły się niemal  całe rodziny. Każdego dnia dziatwa naszej szkoły przynosiła puszki i świece, które posłużą do wyprodukowania świec okopowych. Dzieci dopytywały również, czy  ich krewni  mogą dołączyć do zbiórki. Jak widać, wspólnymi siłami osiągnęliśmy zamierzony cel i możemy być z siebie dumni. Tak niewiele trzeba, aby pomagać innym, aby być dobrym człowiekiem!
            Wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i wsparli w ten  sposób walczących żołnierzy Ukrainy mówimy: DZIĘKUJEMY!

• Życzenia Wielkanocne!

• Z okazji ŚWIĄT WIELKANOCNYCH składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Uczniom, Rodzicom i Sympatykom Szkoły.

Życzymy radosnych, świątecznych chwil z rodziną i przyjaciółmi, zdrowia, pogody ducha, miłości, wiary i wzajemnej życzliwości.

WESOŁEGO ALLELUJA!

• POPOŁUDNIE GIER I ZABAW

• W dniu 31 marca 2023 roku uczniowie klasy III uczestniczyli w  zorganizowanym przez wychowawcę oraz rodziców popołudniu  z grami planszowymi i zabawami ruchowymi.

Każdy z uczniów przyniósł swoją ulubioną grę, którą miał szansę zaprezentować kolegom i koleżankom w klasie. Doskonale wiemy, że gry planszowe nie tylko wspomagają rozwój intelektualny, rozwijają spostrzegawczość, pamięć, orientację przestrzenną, logiczne myślenie, ale przede wszystkim uczą zasad komunikacji między sobą. Gra planszowa jest zabawą, a zarazem świetnym sposobem na aktywne spędzanie czasu wolnego. Rodzice przygotowali smaczne, ciepłe gofry. Znikały one z talerzy, gdyż były apetyczne i przepyszne. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zabawy na hali sportowej przygotowane przez p. A. Strońską. Uczniowie mieli do dyspozycji różnorodne przybory i sprzęt sportowy. Emocji było co niemiara przede wszystkim podczas rozgrywek drużynowych.  Zajęcia odbywały się w luźnej, zabawowej formule.Była to doskonała okazja, aby promować wśród uczniów ciekawy  i pożyteczny sposób spędzania wolnego czasu oraz wzmacniać relacje międzyludzkie. Zachęcamy wszystkich do sięgania po gry planszowe, gdyż jest to niezwykle cenna aktywność dla wszystkich uczestników.  Teresa Malinowska

• Na co stawia młodzież?

• 30 marca w Lisewie odbyło się spotkanie Młodzieżowej Rady Gminy z przedstawicielami LGD VISTULA-TERRA CULMENSIS. Prezes LGD-Pan Marcin Pilarski w bardzo ciekawy sposób przybliżył młodym ludziom, czym zajmuje się Lokalna Grupa Działania, poprowadził dyskusję w ramach, której uczestnicy wskazali swoje potrzeby i oczekiwania.

Młodzież stawia przede wszystkim na aktywny rozwój, na ożywienie świetlic wiejskich, na infrastrukturę, która będzie ukierunkowana na rozwijanie ich zainteresowań. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, była pizza - :),  luźne rozmowy i wymiana poglądów. Dziękujemy i liczymy na kolejne spotkania!